cheepers ایران اسلامی مجلس شورای اسلامی

cheepers: ایران اسلامی مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی اخبار اقتصادی منابع نفتی و گازی شکوفایی پیشرفت کشور

گت بلاگز اخبار اجتماعی با صرفه جویی در مصرف آب، حق‌آبه محیط زیست خوزستان تامین می‌شود / عیسی کلانتری

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در خوزستان آب کافی وجود دارد، گفت: ما باید در مصرف آب در این استان صرفه جویی کنیم تا بتوانیم حق‌آبه محیط زیست این استان

با صرفه جویی در مصرف آب، حق‌آبه محیط زیست خوزستان تامین می‌شود / عیسی کلانتری

عیسی کلانتری: با صرفه جویی در مصرف آب، حق آبه محیط زیست خوزستان تامین می شود

عبارات مهم : خوزستان

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در خوزستان آب کافی وجود دارد، گفت: ما باید در مصرف آب در این استان صرفه جویی کنیم تا بتوانیم حق آبه محیط زیست این استان را بدهیم.

به گزارش ایسنا، عیسی کلانتری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران راجع به عنوان انتقال آب از خوزستان اظهار کرد: عنوان انتقال آب جزو مسئولیت های وزارت نیرو است و ما فقط به لحاظ زیست محیطی در این زمینه اعلام نظر می کنیم. اکنون خوزستان مسئله ریزگرد و خشک شدن تالابها را دارد و کارون قدرت پالایش خود را از دست داده است.

با صرفه جویی در مصرف آب، حق‌آبه محیط زیست خوزستان تامین می‌شود / عیسی کلانتری

وی ادامه داد: ما می خواهیم حق آبه محیط زیست را از وزارت نیرو بگیریم ولی هنگامی که وزارت نیرو می گوید من در خوزستان آب کافی ندارم ما نمی توانیم پرسشها زیست محیطی استان را حل کنیم. هنگامی که وزارت نیرو گفت در خوزستان آبی ندارم که حق آبه محیط زیست خوزستان را بدهم، ما محاسبه کردیم که در خوزستان بیش از ۳ میلیارد مترمکعب آب اضافی نسبت به نیاز کشاورزی مصرف می شود. در واقع نسبت به آنچه در خوزستان در کشاورزی تولید می شود، آب هدر می رود.

کلانتری تاکید کرد: در خوزستان آب است ولی مدیریت آب نیست. خوزستان حداقل به ۱.۵ میلیارد مترمکعب حق آبه محیط زیست نیاز دارد ولی هنگامی که آب در کشاورزی هدر برود، آبی وجود نخواهد داشت که پرسشها زیست محیطی استان حل شود. در خوزستان آب کافی وجود دارد ولی باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم تا حق آبه محیط زیست را هم بدهیم.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در خوزستان آب کافی وجود دارد، گفت: ما باید در مصرف آب در این استان صرفه جویی کنیم تا بتوانیم حق‌آبه محیط زیست این استان

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه خشکسالی در کشور کماکان ادامه دارد و بارش ها نسبت به سال قبل ۲۰ درصد و نسبت به بلندمدت ۴۰ درصد کم کردن داشته است و همزمان با زیاد کردن درجه حرارت هوا هم مواجهیم گفت: این شرایط نیاز ما را به آب زیاد می کند بنابراین باید خود را با شرایط اقلیمی تطبیق دهیم و در مصرف آب صرفه جویی کنیم لیکن کشور روزهای سخت آبی در پیش دارد. ما باید حتما الگوی مصرف کشت خود را تغییردهیم و در مصرف آب صرفه جویی کنیم.

واژه های کلیدی: خوزستان | کشاورزی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog