cheepers ایران اسلامی مجلس شورای اسلامی

cheepers: ایران اسلامی مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی اخبار اقتصادی منابع نفتی و گازی شکوفایی پیشرفت کشور

گت بلاگز اخبار پزشکی پروتئین چربی شکمی عامل بروز سرطان است

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد چربی‌های شکمی پروتئینی تولید می‌کنند که می‌تواند به بیماری سرطان منجر شود.

پروتئین چربی شکمی عامل بروز سرطان است

پروتئین چربی شکمی عامل بروز سرطان است

عبارات مهم : تبدیل

نتایج یک مطالعه نشان می دهد چربی های شکمی پروتئینی تولید می کنند که می تواند به بیماری سرطان منجر شود.

به گزارش ایسنا، متخصصان علوم پزشکی در آمریکا در مطالعه تازه خود به دو یافته حائز اهمیت دست پیدا کردند: نخست اینکه چگونگی تبدیل سلول های غیر سرطانی به تومور با کمک یک نوع پروتئین مشخص شد و دوم اینکه منبع این پروتئین در چربی شکمی واقع شده است است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند.

پروتئین چربی شکمی عامل بروز سرطان است

متخصصان آمریکایی با بیان اینکه چربی خطر مبتلا شدن به سرطان را زیاد کردن می دهد اظهار داشتند: به رغم زیاد کردن روند جهانی در میزان مبتلا شدن به چاقی در سراسر دنیا اطلاعات کافی در مورد چگونگی تاثیرگذاری چربی در فرآیند تبدیل سلول های غیر سرطانی به تومور سرطانی وجود ندارد.

“جامی برنارد” از محققان این مطالعه گفت: در حالیکه پیشرفت های متعددی در درمان سرطان و ارتقاء کیفیت زندگی این بیماران بدست آمده ولی موارد تازه مبتلا شدن به این بیماری رو به زیاد کردن هست. همچنین تعداد افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن هستند زیاد کردن یافته هست. در حال حاضر ۳۸ درصد مردم آمریکا چاق هستند و آینده نگری می شود تا سال ۲۰۵۰ تعداد مبتلایان به چاقی در این کشور به ۴۲ درصد برسد.

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد چربی‌های شکمی پروتئینی تولید می‌کنند که می‌تواند به بیماری سرطان منجر شود.

جامی برنارد همچنین گفت: مهم است تا علت مبتلا شدن به سرطان مشخص شود چون در این صورت می توان با کمک تغییرات غذایی و مداخلات درمانی کارها بهتری را جهت کم کردن موارد مبتلا شدن به سرطان در نظر گرفت.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، در این بررسی متخصصان آمریکایی به مطالعه روی تاثیر بافت چربی احشایی (شکمی) بر خطر مبتلا شدن به سرطان پرداخته و دریافتند که در موش های آزمایشگاهی زمانیکه بافت چربی، میزان بیشتری ترشح پروتئین فاکتور رشد فیبرو بلاست پایه ۲ داشته باشد سلول های بیشتری به تومورهای سرطانی تبدیل می شوند.

پروتئین چربی شکمی عامل بروز سرطان است

واژه های کلیدی: تبدیل | تومور | مطالعه | پروتئین | مبتلا شدن | درمان سرطان | بیماری سرطان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog