cheepers ایران اسلامی مجلس شورای اسلامی

cheepers: ایران اسلامی مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی اخبار اقتصادی منابع نفتی و گازی شکوفایی پیشرفت کشور

گت بلاگز اقتصادی فروش نفت دردی از کشور دوا نمی کند ، توسعه مسابقه کارآفرینی در کشور مهم است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لزوم توسعه مسابقه کارآفرینی در کشور احساس می شود و به واقع جهت برطرف پرسشها و معضلات اقتصادی باید در جهت اشتغالزایی و تولید هر چ

فروش نفت دردی از کشور دوا نمی کند ، توسعه مسابقه کارآفرینی در کشور مهم است

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، ،علی لاریجانی، مدیر مجلس شورای اسلامی، در آیین افتتاحیه سالن آمفی تئاتر شهرستان قدس که با حضور جمعی از مسئولان استانی،شهرستانی و منطقه ای همچون استاندار تهران، فرماندار و فرمانده سپاه شهرستان قدس،روسای ادارات و مسئولان مدیریت شهری این منطقه برگزار شد، ضمن تبریک عید مبعث اظهار داشت: کشور کشور عزیزمان ایران از آورده های مطلوب و برجسته ای برخوردار است و می طلبد از سرمایه های موجود به عالی ترین و شایسته ترین نحو ممکن استفاده شود و عدم استفاده صحیح از چنین ظرفیت ها و وقت هایی،مصداق کفران نعمت خواهد بود.

عبارات مهم : ایران
وی افزود: استفاده صحیح از منابع نفتی و گازی و تبدیل آن به شیوه تولید و توسعه کارخانجات،ضرورتی است که شکوفایی و پیشرفت کشور را تسریع می کند.

لاریجانی عنوان کرد: فروش نفت و هزینه کرد آن (در امور غیر تولیدی و مولد)،دردی از کشور دوا نمی کند و به واقع زمانی می توان از منابع موجود به عالی ترین نحو ممکن بهره جست که زمینه تبدیل آن به کارخانه و مراکز تولیدی فراهم شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت ارتقای سطح سرمایه گذاری ها و نقش موثر آن در برطرف معضل بیکاری گفت:لزوم توسعه مسابقه کارآفرینی در کشور احساس می شود و قطعا هر آنچه در این عرصه به توفیقات بیشتری نائل شویم زمینه برطرف بیکاری به نحو مطلوب تری فراهم خواهد شد.

دادن وعده پول از سوی سیاستمداران،مطلوب و سازنده نیست

لاریجانی ضمن انتقاد از طرح وعده پرداخت پول از سوی بعضی گفت:فارغ التحصیلان دانشگاهی صدقه نمی خواهند بلکه زمینه کارآفرین می خواهند و سخن و روحیه صادقانه در عالم سیاست به تلاش جهت کارآفرین هر چه زیاد معطوف می شود.

وی افزود:اخیرا توفیقات موثری حاصل شده است که خودکفایی کشور عزیزمان ایران در گندم و افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس و بسترسازی جهت خودکفایی در بنزین از نمونه های آن به شمار می رود ولی متاسفانه در حوزه صنعت و معدن لزوم توجه مضاعف احساس می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:خوشبختانه ثبات و امینت قابل توجهی در کشور حاکم است و این مهم به برکت راهبری داهیانه مقام معظم رهبری و تلاش مجاهدان نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران (نیروهای مسلح)حاصل شده است و با برنامه ریزی اصولی و مدون،شناخت دقیق پرسشها و بکارگیری راهکارهای موثر می توان در سایه ثبات و امنیت موجود به موفقیت های چشمگیرتری نائل شد.

دو هزار واحد صنعتی و شش هزار واحد صنفی در شهرستان قدس فعال هستند

در ادامه این مراسم،سید مهدی محمدی،فرماندار قدس در تشریح ظرفیت های بالقوه شهرستان قدس و نقش موثر آن در اقتصاد استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت:منطقه مذکور با 114 کیلومتر مربع در مجاورت شهرستان های شهریار، کرج و پایتخت کشور عزیزمان ایران واقع شده است است و پیرو مصوبه سال 1388 هیات وزیران،به شهرستانی مستقل با یک بخش مرکزی و دو دهستان تبدیل شد.

وی افزود:جمعیت این شهرستان بیش از 316 هزار نفر برآورد می شود و میزان رشد آن در طول دهه های اخیر به بیش از 5 برابر تخمین زده می شود.

محمدی عنوان کرد:یکی از شاخصه های این شهرستان به وجود محورها و شاهراه های مواصلاتی همچون محور تهران-کرج،کمربندی تبریز-همدان،راه آهن تهران-تبریز و محور چیتگر به عنوان یکی از مسیرهای مهم دسترسی پایتخت به شهرستان های غربی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران معطوف می شود.

وی افزود: عبور لوله های نفت و گاز،وجود شرکت ها و مراکز تولیدی متنوع و متعدد صنعتی،فعالیت دو هزار واحد تولیدی صنعتی و 9 هزار واحد صنفی و 65 واحد معدنی و شن و ماسه از دیگر استعدادهای و توانمندی های بالقوه موجود در این شهرستان به شمار می رود.

فرماندار قدس عنوان کرد: بر اساس ارزیابی های انجام شده،51 درصد از جمعیت این شهرستان در عرصه صنعت 41 درصد خدمات،1 درصد کشاورزی و هفت درصد در سایه مشاغل مشغول به فعالیت هستند.

وی در خاتمه یادآور شد: حضور و تحصیل قریب به 6 هزار دانشجو و 60 هزار دانش آموز موید ظرفیت های علمی این شهرستان است که امیدواریم در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان اقتصاد مقاومتی، کارآفرین مزین شده،به توفیقات سازنده و شایسته تری در این محدوده از غرب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران نائل شویم.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | مجلس شورای اسلامی | علی لاریجانی | اخبار اقتصادی | منابع نفتی و گازی | شکوفایی پیشرفت کشور |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog