cheepers ایران اسلامی مجلس شورای اسلامی

cheepers: ایران اسلامی مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی اخبار اقتصادی منابع نفتی و گازی شکوفایی پیشرفت کشور

گت بلاگز اقتصادی اختصاص مشوق های صادراتی، رونق تولید را به همراه دارد ، پیشنهاد ایجاد وزارتخانه جداگانه جهت امر صادرات

رئیس انجمن صارکنندگان خدمات فنی و مهندسی با انتقاد از تجمیع سه وزارتخانه به یک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد داد: به منظور ایجاد هماهنگی در امر صادرا

اختصاص مشوق های صادراتی، رونق تولید را به همراه دارد ، پیشنهاد ایجاد وزارتخانه جداگانه جهت امر صادرات

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، محمدرضا مودودی قائم مقام شرکت توسعه و تجارت در برنامه تیتر امشب در خصوص اوضاع صادرات کشور اظهار داشت: در سال گذشته به لحاظ ارزشی 38درصد و به لحاظ وزنی 3/5 درصد رشد صادرات داشتیم.
وی در خصوص ضرورت تخصیص داده شده است مشوق های صادراتی افزود: مشوق های ابزاری باید بتواند در عرصه های بین الملل صادرات را زیاد کردن بدهد و بنگاهها را قوام بدهد .
این مقام مسئول ادامه داد: با گذشت وقت و قدرت گرفتن بنگاه ها ،باید این حمایت ها کم کردن یابد و مسابقه جایگزین آن شود.
مودودی گفت: ما در کشور عزیزمان ایران مشوق صادراتی را به صورت نقدی به شرکت ها پرداخت می کنیم، ولی در دنیا اینگونه نیست به طور مثال در چین جهت تجارت با ما تعرفه می بندند .
وی افزود: هنگامی که کشور عزیزمان ایران در مناقصات پیشرفت داشته باشد، در مواردی از جمله گارانتی های بانکی رشد داشته باشد، کشورهای پیشرفته در اقتصاد سنگ اندازی می کنند و اینها جهت خزانه دولت مسئله آفرین می شوند.
مودودی گفت: منابع مشوق های صادراتی در دوبخش، یکی صندوق توسعه ملی است و دیگری یارانه هایی که به این بخش تعلق می گرفت.
بر اساس این گزارش محمدرضا انصاری مدیر انجمن صارکنندگان خدمات فنی و مهندسی در ادامه برنامه با اشاره به اهمیت صادرات در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی گفت: تاثیر صادرات در رشد و شکوفایی اقتصاد بدان معناست که نقشی درون زا داشته به توانمندی داخلی کمک می کند.
انصاری با اشاره به اینکه تحریم ها، عاملی بازدارنده جهت رشد صادرات در کشور است افزود: در این سال ها که کشور اسیر تحریم های ظالمانه بود متاسفانه اکثر بازارهای جهانی را از دست دادیم که در صورت حمایت های دولتی می توانیم این بازارها را دوباره فتح کنیم.

عبارات مهم : صادرات

وی گفت:توسعه صادرات به معنی استفاده از تقاضای خارج از مرزها آن هم بدون هزینه های زیاد است و امسال که بنام حمایت از کارآفرین نامگذاری شده است می بایست با ایجاد تقاضا در بازارهای جهانی و توسعه صادرات، به کارآفرین رونق بخشید.
انصاری ظرفیت صادراتی کشور عزیزمان ایران در بخش فنی مهندسی کشور عزیزمان ایران را 600 میلیارد دلار برآورد کرد که تنها با حمایت های دولتی می توان به این ظرفیت اوج دست یافت.
رئیس انجمن صارکنندگان خدمات فنی و مهندسی با بیان اینکه صادرکنندگان کشور در حال حاضر نیازمند حمایت های نقدی و متناسب با تولید هستند تاکید کرد: این نوع حمایت ها به صادرکننده کمک می کند تا بتواند با رقبای خارجی مسابقه کند.
وی ادامه داد: مشوق های نقدی در چندسال نخست با نشانه فتح بازارهای جهانی و با عنوان ارائه جوایز نقدی به صادرکنندگان می تواند سودمند باشد لیکن به صادرکنندگان قدرت ارائه تخفیفات زیاد به مشتریان را داده در نتیجه فتح بازارهای جهانی را ممکن می سازد.
این مقام مسئول مشوق های صادراتی و ارائه گارانتی نامه ها را دو عامل مهم جهت تحقق رشد صادراتی 25 میلیارد دلاری در بخش فنی مهندسی بیان کرد و افزود: تحقق این امر تنها در 5 سال ممکن هست، موضوعی که رقبای خارجی ما از آن آگاه هستند و تلاش می کنند با ایجاد دست اندازهایی در این زمینه اختلال هایی ایجاد کنند.
انصاری با انتقاد از تجمیع سه وزارتخانه به یک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد داد: به منظور ایجاد هماهنگی در امر صادرات می بایست یک وزارتخانه جداگانه جهت آن در نظر گرفت.
وی اظهار داشت:صادرات همچون درختی می ماند که ریشه آن در کشور است و شاخ و برگ های آن در خارج از کشور رشد می کند بنابراین به منظور به ثمر رسیدن نتیجه آن می بایست ریشه آن در داخل کشور تقویت شود.
انصاری تاکید کرد:در این راستا مشوق های صادراتی عامل مهمی محسوب می شوند و با ارتقای صادرات بخش کارآفرین نیز رونق خواهد گرفت.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: صادرات | توسعه صادرات | صادرات | مشوق صادراتی | رونق تولید | اشتغال | توسعه صادرات |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog