cheepers ایران اسلامی مجلس شورای اسلامی

cheepers: ایران اسلامی مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی اخبار اقتصادی منابع نفتی و گازی شکوفایی پیشرفت کشور

گت بلاگز سیاسی تصویرهای + خاطره شنیدنی ناطق‌نوری از ورود امام(ره) به میهن در 12 بهمن 57

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطره‌ای از ورود امام خمینی (ره) به میهن نقل می‌کند که بسیار جالب و شنیدنی هست.

تصویرهای + خاطره شنیدنی ناطق‌نوری از ورود امام(ره) به میهن در 12 بهمن 57

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در کتاب خاطرات خود که به وسیله مرکز اسناد انقلاب اسلامی انتشار یافته است راجع به مشکل های بردن امام خمینی (ره) از فرودگاه به بهشت زهرا در 12 بهمن 57 می گوید که به شرح زیر است:
«در نتیجه فشار جمعیت، ماشین امام خراب شده است بود. استارت نمی خورد، جوش آورده بود. این ماشین شده است بود یک تکه آهن قراضه و نمی شد ماشین را هل داد. اصلاً یک سناریوی عجیبی بود. یک وقت دیدیم یک هلی کوپتر آمد و نزدیک ما نشست. چون در کمیته استقبال بحث آماده کردن هلی کوپتر مطرح بود لذا من منتظر بودم که هلی کوپتر بیاید و در واقع هلی کوپتر جزء برنامه بود. فاصله ماشین امام تا هلی کوپتر حدود ۱۰۰ متر بود. شاید یک ساعت و نیم طول کشید تا با هل دادن، ماشین حامل امام به نزدیک هلی کوپتر رسید. علت آن هم این بود که به پشت سری ها داد می زدیم که به جلو هل بدهند و جلویی ها هم به عقب هل می دادند. در نتیجه ماشین جای اولش بود. آقای محمد طالقانی از کشتی گیران خوب در این موقع آنجا بود. او خیلی کمک کرد تا از این مخمصه نجات پیدا کردیم.

عبارات مهم : خلبان

نکته جالب این بود که من روی بلیزر بودم و پروانه هلی کوپتر هم کار می کرد. هیچ حواسم نبود که ممکن است هلی کوپتر سرم را ببرد. به هرحال ماشین امام به نحوی در کنار هلی کوپتر، در سمت راننده بغل هلی کوپتر واقع شد. آقای رفیق دوست در را که باز کرد در اثر ضربه ای که خورد بی هوش شد. او را بردند و بنده تا مدتی آقای رفیق دوست را ندیدم. امام هم طرف شاگرد نشسته بودند و نمی شد که پیاده شوند. لذا پریدم داخل هلی کوپتر، دست ایشان را گرفتم و از پشت فرمان همینطوری حضرت امام را کشیدم به داخل هلی کوپتر و گفتم : «ببخشید آقا چاره ای دیگر نیست.» احمد آقا هم پرید داخل هلی کوپتر. از خصوصیات ایشان این بود که در هیچ شرایطی امام را تنها نمی گذاشت. آقای محمد طالقانی هم سوار شد. جمعیت هم ریختند که سوار شوند که نگذاشتیم. خلبان هم سرگرد سیدین از نیروی هوایی بود. نه ما او را می شناختیم نه او ما را می شناخت. به این علت که هلی کوپتر جزء برنامه بوده هست، مطمئن بودیم.
هلی کوپتر می خواست بپرد، ولی مردم به آن آویزان شده است بودند. اوضاع خیلی خطرناک بود خلبان گفت : «ممکن است هلی کوپتر منفجر بشود، نمی توانم بپرم. ولی مگر می شود بگویی مردم آویزان نشوید.» گفتم : «آقا ببین هر کاری که خودت می خواهی بکن ما که بلد نیستیم.» خلاصه با زحمت هلی کوپتر پرید. حضرت امام و احمدآقا و آقای محمد طالقانی و بنده داخل هلی کوپتر بودیم. بعد از اینکه آمدیم روی آسمان، نمی دانستیم چه کار کنیم و برنامه ای هم نداشتیم. خلبان یک دوری بالای قطعه ۱۷ جایگاه صحبت زد و گفت : «خیلی شلوغ هست، نمی شود بنشینیم. می شود به مدرسه رفاه برویم.» گفتم : «آقا امام اصلاً از فرانسه به خاطر شهدای ۱۷ شهریور اینجا را گزینش کرده اند، حالا تو می گویی نمی توانم بنشینم برویم رفاه! چاره ای دیگر نیست باید بنشینی.» چندبار دور زد و مردم هم نگاه می کردند و نمی دانستند که چه کسی داخل هلی کوپتر است.
سرانجام هلی کوپتر در محوطه ای باز نشست. به امام عرض کردم : «شما پیاده نشوید.» خودم پیاده شدم؛ در حالی که نه عمامه داشتم و نه عبا. نیروهای انتظامات ریختند و گفتند که آقای ناطق جریان چیست؟ گفتم : «یک جو غیرت می خواهم غیرت به خرج بدهید. دست هایتان را به هم بدهید تا به شما بگویم که جریان چیست.» در همین لحظه در هلی کوپتر باز شد. یک دفعه مردم حضرت امام را دیدند و ریختند که شلوغ کنند، لذا از مسیری که تعیین شده است بود امام را نبردم. از زیر یک داربستی رفتیم و به جایی رسیدیم که باید خم می شدیم لذا به امام عرض کردم : «آقا خم شوید باید از زیر برویم چاره ای نداریم.» موقع ورود امام (ره) به جایگاه، مسئله خاصی نداشتیم، امام در جایگاه قرار گرفتند، مرحوم شهید مطهری یک صحبت کوتاهی کرد. البته قبل از ایشان پسر شهید امانی آیاتی از قرآن تلاوت کرد و حضرت امام صحبت تاریخی خود را شروع کرد. من هم بدون عمامه و عبا تلاش می کردم تا مردم ساکت شوند.»
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: خلبان | ماشین | برنامه | هلی کوپتر | اخبار سیاسی | احزاب و تشکل ها | امام خمینی | ناطق نوری

تصویرهای + خاطره شنیدنی ناطق‌نوری از ورود امام(ره) به میهن در 12 بهمن 57

تصویرهای + خاطره شنیدنی ناطق‌نوری از ورود امام(ره) به میهن در 12 بهمن 57

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog